Fuji dviračių istorija

Fuji dviračių istorija

  • Nuo 1899 metų Fuji dviračių kompanija garsėja aukščiausios kokybės gaminiais. Ši kompanija pirmoji panaudojo dvigubą chromo-molibdeno rėmo vamzdinio technologiją ne tik lenktyniniams dviračiams, pirmoji pristatė dvylikos pavarų dviratį, pirmoji pagamino aukštos kokybės miesto dviratį (city bike) padidintų matmenų padangomis, pirmoji sukūrė 24/27 colių ratų kombinacijos modelį žemaūgiams. 1997-2000 metais Fuji sportinių dviračių serija Fuji Team padėjo Mercury dviratininkų komandai laimėti daugiausia Nacionalinės Taurės (National Cup) apdovanojimų JAV. Gordas Frazeris, Mercury komandos lyderis, lenktyniavęs Fuji dviračiu, net penkerius metus iš eilės buvo daugiausia apdovanojimų gavęs JAV dviratininkas.
  • Nuo 1899 metų, Nichibei Fuji kompanijos įkūrimo, ji tapo lydere Japonijos dviračių pramonėje. XX amžiaus antrajame dešimtmetyje Japonijoje Fuji ženklo dviratis tapo populiariausiu ne tik tarp pirkejų, bet ir sudomino pirmuosiuos profesionalius lenktynininkus. Fuji kompanijos inžinieriai stengėsi sukurti patį geriausią sportinį dviratį – greitą, lengvą ir modernaus dizaino. Trečiajame dešimtmetyje Fuji kompanija suorganizavo ir parėmė pirmąsias nacionalines Japonijos dviračių lenktynes iš Osakos i Tokyo, kurios vėliau gavo „Tour de Japan“ vardą ir iki šiol išlieka svarbiausiomis visoje Azijoje. 1951 metais New Delhi`je ivykusiose pirmosiose Azijos dviratininkų varžybose auksą laimėjo Fuji dviračiu lenktyniavęs Shoichiro Sugihara. Nuo to laiko Fuji ženklo dviračiai išpopuliarėjo visoje Azijoje. 1964 m. Tokyo, 1968 m. Meksike ir 1972 m. Muniche vykusiose Olimpinese žaidynėse tas pats Shoichiro Sugihara – pagrindinis Fuji kompanijos inžinierius ir pasaulyje pripažintas dviračių dizaineris – vadovavo nacionalinei Japonijos komandai, lenktyniavusiai jo sukurtais Fuji dviračiais. Visi šie faktai neabejotinai rodo, kad Fuji kompanijos svarba pasaulio sporto istorijoje neginčijama.
  • 1971 metais buvo ikurtas Fuji kompanijos padalinys JAV, kuris, derindamas moderniausias technologijas ir Japonijos gamintojų tradicijas bei meistriškumą, pamažu užvaldė šios šalies dviračių prekybos rinką. Čia pirmą kartą dviračiui pritaikyta legendinė Shimano Dura Ace komponentų grupė. 1974, 1976 ir 1980 metais JAV atliktų pirkejų apklausų duomenimis Fuji ženklo dviračiai pripažinti geriausiais. 1978 metais Fuji kompanija subūre ir parėmė pirmąją nacionalinę moterų dviratininkių komandą. 1986 metais ji viena iš pirmūjų pradėjo gaminti titaninį dviračio rėmą. Įspūdingiausias Fuji gamybos pasiekimas – vienas lengviausių pasaulyje sportinio dviračio rėmas. Būtent ant šio rėmo surinkti dviračiai padėjo Mercury dviratininkų komandai laimėti daugiau nei 70 apdovanojimų ir 1999 metais tapti profesionaliausia JAV komanda.
  • Kitas Fuji gamybos laimėjimas – moderniausio dizaino Diamond serijos dvigubos amortizacijos sistema. Šie pasiekimai turėjo reikšmės Fuji ženklo dviračių išpopuliarėjimui Europoje. Fuji šiuo metu važiuoja “Team Nettap Endura” profesionali Contitnetalinė komanda, “Champion System” profesionali  komanda Azijos regijone. Fuji dviračiais važiuoja ir Lietuvos pernai metų čempionė Inga Čilvinaitė ir šių metų Lietuvos Plento dviračių čempionė Šilinytė Agnė, kurios kartu su Janeliūnaitė Edita ir Latožaitė Silvija atstovauja moterų profesionalių komandą -  Pasta Zara-Cogeas-Manhattan.
  • Šiuo metu Fuji ženklas yra vienas iš Advanced Sports International JAV kompanijos ženklų, tarp kurių yra ir SE Racing BMX dviračių ženklas, taip pat Kestrel Triatlono pasaulyje gerai žinomų dviračių ženklas ir Breezer dviračių ženklas, kurio vystymusi rūpinasi pats Joe Breezer vienas iš pirmųjų žmonių kuris sukūrė plačiomis padangomis dabar labai paplitusius kalnų tipo dviračius. Advanced Sports International stengiasi išlaikyti ir vystyti tik savo ilgą įstoriją ir patirtį turinčius ir jau užsitarnavusius pripažinima savo srityse dviračių ženklus. Šiuo metu Fuji dviračiai parduodami daugiau nei 70 pasaulio šalių ir mėgstami dėl savo aukštos kokybes, novatoriškumo bei modernaus dizaino.  Lietuvoje Advanced Sports International išskirtinėmis teisėmis atstovauja UAB „Vasarė“ jau nuo 2002m. ir jau daugiau nei per 10 metų, klientai galėjo įsitikinti šių dviračių kokybę.
Greitasis meniu