Apva kompensacija

Gyventojai, atsisakę taršaus automobilio ir įsigiję mažiau taršią transporto priemonę ar visuomeninio transporto metinius bilietus, dalijimosi paslaugas, dviračius, triračius, keturračius ar paspirtukus, jau nuo šiandien, t.y. sausio 16 d. gali kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą (toliau – APVA) ir pasinaudoti finansine parama. Tam iš viso numatyta skirti 15 mln. eurų.

Šiuo metu paskelbti kvietimai teikti paraiškas kompensacijoms gauti pagal dvi priemones – „Mažiau taršių judumo priemonių fiziniams asmenims skatinimas“ ir „Visuomeninio transporto ir darnaus judumo skatinimas (paspirtukai, dviračiai, dalijimosi paslauga ir pan.)“.

Mažiau taršių judumo priemonių įsigijimui skatinti skirta 5 mln. eurų. Prašymą kompensacinei išmokai gauti fizinis asmuo gali teikti, kai įsigytas mažiau taršus automobilis ar elektrinė transporto priemonė yra užregistruota pareiškėjo vardu, o senas automobilis yra utilizuotas ir išregistruotas. Veiksmų eiliškumas nėra svarbus, prašymo teikimas yra paskutinis žingsnis. Kompensacinės išmokos dydis vienam pareiškėjui yra 1 tūkst. eurų.

Mažiau taršus automobilis ar elektrinė transporto priemonė turi būti užregistruota pareiškėjo vardu ne anksčiau kaip nuo 2024 m. sausio 16 d. Automobilis ar elektrinė transporto priemonė su tuo pačiu VIN numeriu gali būti kompensuojamas tik pagal vieną Klimato kaitos programos kvietimą ir tik vieną kartą. Sunaikinta transporto priemonė su tuo pačiu VIN numeriu gali būti kompensuojama tik pagal vieną Klimato kaitos programos kvietimą ir tik vieną kartą.

Visuomeninio transporto ir darnaus judumo skatinimui (paspirtukai, dviračiai, dalijimosi paslauga ir pan.) skirta suma siekia 8 mln. eurų. Kompensacinė išmoka siekia ne daugiau kaip 1 tūkst. eurų viešojo transporto bilietams, E-piniginės papildymui viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) paslaugų išlaidoms kompensuoti ar E-piniginės papildymui už dviračių, elektrinių paspirtukų, lengvųjų automobilių pasidalijimo paslaugų išlaidoms kompensuoti.

Pareiškėjas gali gauti kompensaciją už ne daugiau kaip 2 vnt. (iš viso) pasirinktų šių mažiau taršių transporto priemonių: 500 eurų už elektrinį dviratį, elektrinį triratį ar elektrinį keturratį ir 300 eurų už dviratį ar elektrinį paspirtuką.

Šių kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tinkamomis išlaidomis laikomos išlaidos nuo kvietimo teikti prašymus paskelbimo – 2024 m. sausio 16 d. Pareiškėjas gali pateikti prašymą pagal pasirinktą kvietimo priemonę tik vieną kartą. Transporto priemonė su tuo pačiu identifikavimo numeriu VIN gali būti kompensuojama tik vieną kartą.

Gyventojai paraiškas gali teikti iki 2025 m. gruodžio 31 d. per APVA informacinę sistemą APVIS. Anksčiau pasibaigus priemonei skirtoms lėšoms kvietimas bus stabdomas. 

Pagal priemonę:   "Mažiau taršių judumo priemonių fiziniams asmenims skatinimas"

 

  • Įsigyjant el. dviratį, kurio maksimalus greitis 45 km/h ir jis yra L1e kategorijos, kompensacija -1000Eur.

Pagal priemonę: "Visuomeninio transporto ir darnaus judumo skatinimas (paspirtukai, dviračiai, dalijimosi paslauga ir pan.)"

  • Įsigyjant el. dviratį, kurio maksimalus greitis iki 25km/h 500Eur. už 1 sunakintą automobilį kompensacijas galima gauti už 2 el. dviračius po 500Eur. Viso: 1000Eur.
  • Kompensacija už paprastą dviratį arba el. paspirtuką 300Eur.  Už 1 sunaikintą taršų automobilį galima gauti kompensacijas už 2 dviračius po 300Eur.
  • Taip pat galima rinktis ir skirtingas priemonęs pvz.: 1 el. dviratį ir 1 paprastą dviratį, tokiu atvaju kompesacija bus 500 Eur už el. dviratį ir 300Eur. už paprastą viso 800Eur. likusius 200Eur. bilietams arba dalinimosi paslaugoms. Viso: 1000Eur. 

 Kartu su prašymu privalomi pateikti dokumentai

1. Išlaidas pagrindžiantys dokumentai (PVM sąskaita faktūra arba sąskaita faktūra pareiškėjo ar jo įgalioto asmens vardu), kuriuose nurodytas įsigytos prekės ir (ar) paslaugos pavadinimas

SVARBU!! Išankstinė sąskaita faktūra netinkama;

2. Išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai (fiskalinis kasos aparato kvitas arba banko pavedimo išrašas iš pareiškėjo sąskaitos, arba grynųjų pinigų priėmimo kvitas pareiškėjo ar jo įgalioto asmens vardu);

3. Notaro patvirtintas arba informacinių technologijų priemonėmis sudarytas ir VĮ Registrų centro įgaliojimų registre įregistruotas (https://igaliojimai.lt/) įgaliojimas atstovauti pareiškėjui, jei pareiškėjas įgalioja kitą fizinį asmenį pateikti prašymą;

4. Gamintojo techninę specifikacija, patvirtinanti įsigytos priemonės atitikimą, jei įsigytas elektrinis dviratis, elektrinis triratis, elektrinį keturratis, dviratis ar elektrinis paspirtukas.

Maksimali finansavimo/ subsidijos/ dotacijos suma Iki 1000 Eur

Su visais dviračiais ir el. dviračiais pateikiame reiklaingus dokumentus kompensacijai gauti, jeigu turite visus reikiamus dokumentus už sunaikintą automobilį. Jeigu kyla papildomų klausimų galite kreiptis el. paštu: info@velostreet.com .
 
Paraiškas pildyti čia:   https://apvis.apva.lt/

Greitasis meniu